Porównanie kredytów bankowych - dlaczego warto? | Pracownicze Plany Kapitałowe
Ocena: 4.5
(ilość ocen: 1)

Porównanie kredytów bankowych - dlaczego warto?

Na rynku produktów bankowych panuje dzisiaj ogromna konkurencja. Banki prześcigają się w projektowaniu rozwiązań, które zachęcą klientów do korzystania z ich usług. Pojawiają się zatem kolejne oferty kredytów, a ich parametry i nazwy zmieniają się co kilka miesięcy. Wszystko to sprawia, że przeciętnemu Kowalskiemu coraz trudniej wyłowić wśród nich ofertę, która będzie odpowiadała wszystkim jego potrzebom. Co w takiej sytuacji?

Porównanie kredytów bankowych przez Internet

Rozwiązaniem może być porównanie kredytów bankowych, za pomocą popularnych porównywarek internetowych. Są to narzędzia, które zestawiają w jednym miejscu oferty różnych banków i wszystkie kluczowe informacje związane z kredytem bankowym. Znajdziemy tam zatem wysokość oprocentowania, koszty przygotowawcze, prowizje, koszty ewentualnego ubezpieczenia czy dodatkowe wymagania banku. Oprócz tego, większość z nich oferuje możliwość wyliczenia raty i całkowitego kosztu dla danego zobowiązania, sprawdzenia maksymalnej dostępnej kwoty pożyczki czy czasu kredytowania. To jednak tylko część zalet tej metody. Dlaczego jeszcze warto porównywać kredyty bankowe?

Lepsze rozeznanie w ofertach

W Polsce funkcjonuje około 600 banków komercyjnych i spółdzielczych, a każdy z nich posiada w swojej ofercie podstawowy produkt finansowy, jakim jest kredyt gotówkowy. Jednak mimo takiej różnorodności, większość ludzi, którzy decydują się na zaciągnięcie zobowiązania, korzysta z usług tego banku, w którym do tej pory posiadało konto. To ogromny błąd. Jeśli przyjrzymy się ofertom pożyczek i kredytów, zauważymy, że nowy klient często otrzymuje o wiele lepsze warunki, niż “stary klient”. Nic w tym dziwnego - dla banku cenniejszy będzie nowy konsument, którego straci konkurencja, niż ten, który i tak korzysta z jego usług.

Porównanie kredytów bankowych nie tylko daje nam wiedzę na temat opcji dostępnych w innych bankach, lecz również argument do ewentualnych negocjacji. Dzięki temu, zawsze w jakiś sposób zaoszczędzimy - albo na preferencyjnych warunkach dla nowego klienta, albo na zniżkach wypracowanych z bankiem.

Oszczędność czasu i wygoda

Nie od dzisiaj wiadomo, że częścią odpowiedzialnego zawierania umów (również kredytowych), jest dokładne zapoznanie się z ich treścią. Trudno sobie jednak wyobrazić, że między służbowymi i domowymi obowiązkami, ktoś znajdzie czas na analizowanie regulaminów kredytów i porównywanie ich pod kątem oprocentowania, prowizji czy dodatkowych ubezpieczeń. Wymagałoby to ogromnych nakładów pracy i czasu, szczególnie, że większość z nas nie dysponuje wiedzą, która umożliwiłaby szybką kalkulację opłacalności poszczególnych ofert.

Porównywarki kredytów bankowych mają natomiast tę zaletę, że są przygotowywane przez osoby, które doskonale orientują się w warunkach udzielania kredytów i które potrafią zwrócić uwagę na zapisy budzące wątpliwości. Dzięki temu możemy mieć pewność, że jeśli wybierzemy produkt oferowany przez porównywarkę, np. kredyt gotówkowy w serwisie gotowkowe.net, to będzie to najkorzystniejsza opcja. A wszystko to wygodnie i bez wychodzenia z domu.

Mniej zapytań w BIK - większa szansa na kredyt

Część osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że każde zwrócenie się do banku z prośbą o ofertę kredytu jest zapisywane w rejestrze zapytań kredytowych BIK. Im więcej takich zapytań, tym banki mniej chętnie mogą patrzeć na pytającego - jeśli klient szuka w różnych instytucjach, być może nie posiada zdolności kredytowej, niezbędnej do spłaty potencjalnego kredytu.

Z drugiej jednak strony, klienci nie mają wielu możliwości oszacowania warunków, na jakich banki mogą udzielić im kredytu, gdyż każdy przypadek jest traktowany indywidualnie. Znaczenie ma kwota, czas zobowiązania i wiele innych czynników. Dlatego zamiast wysyłać kolejne zapytania, lepiej jest skorzystać z porównania kredytów bankowych. Pozwoli ono przynajmniej na orientacyjne zapoznanie się z dostępnymi możliwościami.

Porównywanie kredytów bankowych - warto?

Mimo wielu dostępnych opcji, znalezienie opłacalnego kredytu może nie być łatwe. Musimy bowiem szukać pośród ogromnej ilości informacji i ofert, które na pierwszy rzut oka niewiele się od siebie różnią.

Jeśli nie mamy na to czasu, to zamiast przedzierać się przez kolejne zapisy regulaminów, lepiej się skorzystać z profesjonalnych narzędzi, stworzonych w celu porównania kredytów bankowych. Dzięki temu szybko i łatwo znajdziemy najkorzystniejszą ofertę.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/udirk/domains/pracowniczeplanykapitalowe.org.pl/public_html/include/Front.php on line 177
0
Dołącz do dyskusji
Dodaj komentarz

Ta strona nie ma jeszcze żadnych komentarzy, skomentuj jako pierwszy!


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/udirk/domains/pracowniczeplanykapitalowe.org.pl/public_html/front-end/comments.php on line 112